Maratón klub Kladno

logo

Sambarsport - partner Kladenského maratónu

Publikováno 22. 6. 2017
www.sambarsport.cz
Při cestách po Asii často narazíte na místní obdobu našeho jelena, známou jako sambar.

Sambar je na první pohled běžná zvěř, ale ve skutečnosti je to mimořádně přizpůsobivé zvíře. Najdete ho závodit s kozorohy vysoko na jižních svazích Himalájí, pást se s velbloudy ve vyprahlých indických polopouštích i brodit se bažinami a mangrovníkovými porosty v Barmě a Thajsku. V čínských lesích je sambar jedno z mála zvířat, které ještě Číňané kompletně nesnědli. V Malajsii se zase naučil kličkovat při přebíhání dálnic. Sambara ale potkáte i v tropických pralesích Bornea či Sumatry.

Sambar zjevně miluje různá přírodní prostředí, kterým se umí dobře přizpůsobit. A asi mu vůbec nevadí trochu adrenalinu. Sambar je prostě takový sympatický, outdoorový jelen.

Kamenný a internetový obchod SAMBARSPORT byl založen na jaře roku 2002 po návratu z dlouhé cesty po Nepálu, Indii a Srí Lance. Postupně se snažíme jít cestou specializované prodejny se sportovním lezením a pracovním lezením – vybavením pro práce ve výškách, vybavením pro záchranáře atd.

V roce 2007 jsme uspořádali první ročník závodů v průmyslovém lezení SAMBAR STEEL – ojedinělé závody svého druhu v celé ČR. Od téhož roku se soutěžně věnujeme i sportovnímu lezení – pořádáme Český pohár v lezení na rychlost pod názvem SAMBAR SPEED (www.speed.sambar.cz). V současné době podporujeme nadále sportovní i kulturní akce, jednotlivce i celé oddíly či organizace.

Naším dalším velkým počinem je stavba a provoz LANOVÉHO PARKU v Kladně, kde je v současné době 72 překážek. Lanový park disponuje jak vysokými tak nízkými překážkami. Jsou zde umístěny týmové překážky, překážky pro handikepované osoby a komplex překážek pro nácvik práce ve výškách a záchrany z výšek. Součástí jsou i adrenalinové překážky a skok. Více informací naleznete www.lanackladno.cz

František Tůma

Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům


Anketa

Jak se vám líbí nová trať Kladenského maratónu?
Je lepší (83.3 %)
graf
Je horší (9.4 %)
graf
Je stejná/nevím (7.3 %)
graf

Připravujeme

ne 21. října 2018
Jesenický Surovec

Kde: Autokemp Jesenice
Délka trati: 12 Km
Start: 11:00
Informace zde


so 10. listopadu 2018
Lhotecká Kaštanka

Kde: Lhota, okres Kladno, restaurace U splavu
Délka trati: 15 Km
Start: 10:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám